Pisica miorlăia după ajutor, iar salvatorii nu au ezitat să o ajute

Sâmbătă, 11 Martie 2023Calarasi
Sursa Foto: Facebook ISU Calarasi

Pisica miorlaia dupa ajutor  iar salvatorii nu au ezitat sa o ajute | imaginea 1 Pompierii militari din cadrul Detaşamentului Călăraşi au fost solicitaţi să intervină luni dimineaţă, 6 martie a.c., în jurul orei 10.50, în municipiul Călăraşi, cartierul 2 Moldoveni, la blocul J 19, pentru salvarea unei pisici rămase blocată între ferestre la etajul al III-lea al imobilului.

Salvatorii au ajuns rapid la faţa locului şi cu ajutorul autoscării de 42 de metri şi a echipamentelor specifice de asigurare-salvare au reuşit să coboare pisica nevătămată pe care au redat-o proprietarei.

Galerie imagini

 

Articolele publicate de agendapompierului.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ către articol. Orice abatere de la aceasta regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor și va fi tratată ca atare.